سوالات متداول

قبل از هر خریدی می توانید به این صفحه مراجعه و اطلاعات خود را تکمیل کنید ! هرجایی هم برای شما سوال ایجاد شد میتوانید از ما به صورت مستقیم بپرسید تا به آن پاسخ دهیم.

سوالات متداول

ما به تمام سوالات احتمالی تان پاسخ می دهیم! راهکارهای ساده ای در کنار هم چیده ایم تا بتوانید به راحتی کسب و کار آنلاین خود را در اینترنت راه اندازی کنید ! ارتباط با ما

بله ! شما میتوانید از طریق پنل کاربری خود در ایرانی نیک، به راحتی اقدام به خرید و نصب راحت گواهینامه امنیتی بر روی وب سایت های خود کنید.

EPP یا کد انتقال؛ کدی است که برای انتقال دامنه بین دو رجیسترار استفاده می شود. برای دریافت کد انتقال دامنه باید وارد هاستینگی که از آن دامنه خود را تهیه کرده‌اید شوید و به آنها درخواست کدانتقال دامین بدهید.

برای مخفی کردن اطلاعات Whois سایت خود میتوانید از طریق داشبورد کاربری - اقدام به مخفی کردن اطلاعات شناسایی خود در مشخصات دامین کنید.

برای تغییر DNS دامنه های ثبت شده در ایرانی نیک ، می توانید در کنترل پنل کاربری خود، به بخش لیست دامنه ها بروید و طبق دستور العمل موجود در صفحه DNS ها را تغییر دهید.

دامین (دامنه) در واقع نام سایت شما می باشد. برای مثال IRANINIC.com یک دامنه است.

در ایرانی نیک - قابلیت ثبت دامین با کلمات فارسی وجود ندارد و تنها می بایست از حروف انگلیسی و اعداد و البته علامت (خط فاصله ) در ثبت دامین خود استفاده کنید.

پس از ثبت دامنه بین المللی با پسوند های رایج همچون .com ، .net و …، امکان حذف دامنه تنها تا 12 ساعت پس از ثبت به همراه جریمه وجود دارد.

خیر . زمانیکه دامنه ای به ثبت می رسد به مدت 1 سال به صورت پیش فرض فعال می باشد و نام آن قابل تغییر نمی باشد. حتما در زمان ثبت دامنه به نام آن دقت فرمایید.

شما می توانید پس از ثبت یک دامنه ی بین المللی، در صورت نیاز با ایجاد یک پروفایل در اکانت شخصی خود در ایرانی نیک - اطلاعات جدید خود را بر اساس هر دامین ثبت کنید تا بر روی دامنه اعمال گردد.

دامنه های بین المللی در ایرانی نیک - از 1 تا نهایتا 10 سال قابل ثبت می باشند. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید با توجه به نوع پسوند دامنه از این زمان می تواند قابل تغییر باشد.

در نام دامنه ها می توانید از کاراکتر های a-z و اعداد 0-9 و کاکتر خط تیره « – » استفاده نمایید. دقت فرمایید نام دامنه نمی تواند با خط تیره شروع شود و یا خاتمه یابد و در حروف کوچک و بزرگ تفاوتی وجود ندارد. نام دامنه می تواند از 3 تا 63 کاراکتر باشد.

انتقال دامنه های بین المللی با توجه به مراحلی که دارد می تواند از 24 ساعت تا 7 روز کامل زمانبر باشد.

خیر. در زمانی که دامنه ی خود را از رجیستراری به رجیسترار دیگر انتقال می دهید هیچ اختلالی در عملکرد دامنه ایجاد نمی شود.

بله . با هر انتقال دامنه ، دامنه 1 سال تمدید می گردد.

با توجه به اینکه انتقال هر دامنه با تمدید آن به مدت 1 سال همراه می باشد و از سمت رجیسترار نیز این موضوع الزامی می باشد می بایست مبلغ معادل تمدید یک دامنه با همان نوع پسوند را پرداخت نمایید که این مبلغ با تمدید یکسال آینده دامین شما همراه است.

بله . دامنه های بین المللی با توجه به نوع پسوند دامنه می توانند از 1 تا 10 سال تمدید شوند.

تنها تا 12 ساعت پس از ثبت دامین ! میتوانید درخواست لغو را به پشتیبانی بدهید! لغو هر دامین شامل هزینه کنسل و هزینه رجیسترار می باشد که بین 1 تا 4 دلار هزینه برمیدارد.البته در شرایطی خاص نیز لغو برخی دامین ها امکان پذیر نیست.

در شرایط معمول نیازی به ارسال مدارک نمی باشد و دامنه ای که ثبت می کنید تنها نیاز به تایید از طریق ایمیل دارد. در برخی از شرایط خاص و پسوند های دامنه های خاص ممکن است نیاز به اثبات اطلاعات ثبتی با ارسال مدارک اثبات کننده باشد.

دامنه های بین المللی پس از ثبت فعال می گردند . فعال سازی هر دامین از زمان درخواست تنها 10 ثانیه زمان می برد و بعد از آن درصورتی که DNS ها را به درستی وارد کرده باشید دامین بر روی سرور شما نصب می شود.

این کد که به اصلاح EPP Code نیز نامیده می شود در جهت حفاظت از انتقال دامنه مورد استفاده قرار می گیرد . بدین صورت که تنها شخص دارنده ی این کد قادر است دامنه را از رجیستراری به رجیسترار دیگری انتقال دهد.

طبق قوانین ICANN، مالکین دامنه های بین المللی ، پس از ایجاد حساب کاربری و یا ثبت دامنه در رجیسترار لازم است اطلاعات خود را تایید نمایند. این تایید اطلاعات از طریق تایید لینک فعالسازی می باشد که برای مالکین از سمت رجیسترار ارسال می گردد.